Terug
Delen:

LVB (G)EEN HANDLEIDING?

Training voor iedereen die beroepsmatig (al dan niet bewust) in aanraking komt met mensen met een licht verstandelijke beperking

We willen allemaal dat iedereen mee kan doen. Maar wat moet je daarvoor eigenlijk kunnen? En wat als bepaalde vaardigheden bij iemand minder ontwikkeld zijn dan de norm? Kan deze persoon dan ‘normaal’ meedoen?

In deze training gaan we samen met jou aan de slag met dat, wat de kans vergroot dat ook mensen met een licht verstandelijk beperking (LVB) duurzaam mee kunnen doen. Daarvoor hoef je niet bij iedereen een LVB te herkennen. Gelukkig maar, want dit kan ook niet. Hiervoor zou je een diagnose moeten kunnen stellen en dit is voorbehouden aan artsen. En al herken je dit wel, dan zegt dit nog niets over de persoon en diens mogelijkheden en behoeften.

Wat moet je wel weten en wat kun je doen?

Als professional en als medemens hebben we meer invloed op de norm dan we denken. Je gaat je bewust worden van je eigen gedrag en hoe je je manier van werken aan kan passen. Zo zijn er heel veel randvoorwaarden die we kunnen veranderen waardoor meedoen toegankelijker wordt voor mensen met een LVB. Je leert hoe je dit voor jouw werkpraktijk kunt gaan herkennen en toepassen. Een handleiding voor het gedrag van de ander, of een richtlijn voor ons eigen handelen? Dit ontdekken we graag samen met jou!

Voor wie

Iedereen die werkzaam is in de sector zorg en welzijn of beroepsmatig (al dan niet bewust) in aanraking komt met mensen met een LVB. De training wordt dit jaar 3x gegeven

Investering

€ 80,- per persoon

Meer informatie

Wil je meer informatie of meer weten over de mogelijkheden van een maatwerktraining aan een groep/organisatie (op locatie)/ Neem dan contact op met Angelique van den Broek of 06-40746841.

 

 

 

 

 

 

 

Informatie

Alle handige details overzichtelijk op een rij voor deze activiteit.
Data n.t.b.
Heb je belangstelling, meld je aan. Dan houden we je op de hoogte.
Data n.t.b.
Iets leren
Iedereen die werkzaam is in de sector zorg en welzijn of beroepsmatig (al dan niet bewust) in aanraking komt met mensen met een LVB.
80,- per persoon
Mecklenburglaan 3, Utrecht, Nederland Bekijk op de kaart
Aanmelden activiteit

Soortgelijke activiteiten

Wellicht ben je ook geinteresseerd in één van onze andere activiteiten die we organiseren bij De Wilg.

LVB-game

Hoor jij ook weleens over het belang van woorden als ‘Inclusie’ en ‘(Sociale) Toegankelijkheid’? Dan gaat het eigenlijk gewoon over meedoen. Is dat wel zo gewoon, meedoen? 

do 26 juni 10.00 - 12.00 uur / do 9 okt. 13.00 -15.00 uur / ma 10 nov 10.00 -12.00 uur.
do 26 juni 10.00 - 12.00 uur / do 9 okt. 13.00 -15.00 uur / ma 10 nov 10.00 -12.00 uur.
Iets leren
Mecklenburglaan 3, Utrecht, Nederland
Lees meer

Autisme 1-0-1

Autisme, een divers spectrum, maar wat houdt het eigenlijk allemaal in? Er leeft een bepaald beeld van autisme vanuit een stereotype: maar klopt dit eigenlijk wel?

2025
Data n.t.b. Heb je belangstelling, meld je aan. Dan houden we je op de hoogte.
Iets leren
Mecklenburglaan 3, Utrecht, Nederland
Lees meer

In Contact Met Autisme

In de training ‘In Contact met Autisme’ staat het vergroten van het besef van, en begrip voor autistische communicatie voorop. Hoe verschilt het, en wat kun je daarmee doen?

2025
Data n.t.b. Heb je belangstelling, meld je aan. Dan houden we je op de hoogte.
Iets leren
Mecklenburglaan 3, Utrecht, Nederland
Lees meer
Terug
Doe mee

Word vrijwilliger bij De Wilg

Zonder vrijwilligers geen activiteiten! De vrijwilligers zijn het menselijk kapitaal van De Wilg.
Bekijk de mogelijkheden